به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خدمات صنایع روستایی عشایری جاهد، مهندس احمدی با اشاره به مشخصات فنی این اسکلت فلزی تاکید کرد باتوجه به اینکه اسکلت یا سازه بنا، اساس یک ساختمان محسوب می شود و ایجاد تغییر ، بهسازی یا مقاوم سازی در آن بعد از اتمام کار امری بسیار دشوار و پرهزینه و دربرخی موارد غیرممکن است، در انتخاب سیستم به کارگرفته شده در ساخت این سازه که قابلیت مقاومت کافی دربرابر نیروهای جانبی از جمله زلزله را دارد نهایت دقت صورت گرفته است.

مهندس احمدی افزود در اسکلت این ساختمان از سیستم های نوین مقاوم ضد زلزله با نام "سیستم مهاربند کمان اشتاب  BRB" استفاده شده تا در زمان وقوع سخت ترین زمین لرزه ها ، ساختمان مذکور که دارای اهمیت بسیار بالایی است، بتواند عملکرد بهره برداری خود را حفظ کرده و مدیریت کلان کشور در زمان بحران دچار اختلال نگردد.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری جاهد ادامه داد در این اسکلت از اتصالات پیچ و مهره استفاده شده که این امر هم سرعت نصب سازه را بالا برده و هم به لحاظ استحکام ، اطمینان بخشی بیشتری را ایجاد می کند.

مهندس احمدی پیش بینی کرد عملیات نصب اسکلت فلزی ساختمان شماره 2 وزارت جهاد کشاورزی از نیمه دوم تیرماه بعد از استحکام بتن فونداسیون شروع شود.