به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خدمات صنایع روستایی عشایری جاهد، شاید سیستم‌های غذایی فعلی ما بسیار کارآمد باشند، اما پایدار نیستند. این سیستم ها به از بین رفتن تنوع زیستی و آلودگی خاک، هوا و آب و همچنین به تغییرات آب و هوایی کمک می کنند.

یورونیوز در گزارشی نوشت شیوه‌های کشاورزی در نرماندی، در شمال فرانسه، هنوز شامل استفاده از سطوح بالایی از آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و کودهای شیمیایی است. هدف اروپا این است که استفاده از آنها را تا سال 2030 به نصف کاهش دهد.

برخی کشاورزان با موفقیت از کشاورزی متمرکز عبور کرده و به کشاورزی اکولوژی روی آورده اند.

امانوئل دریک کشاورز فرانسوی می گوید:"به طور سنتی، ما گندم را بعد از کتان می کاریم، اما من این کار را انجام نمی دهم، من کلزا می کارم. این گیاهی است که در پاییز نیتروژن را جذب می کند، بنابراین به آب های زیرزمینی نشت نمی کند. به این ترتیب من نیتروژن را برای کلزا بازیابی می کنم. از این رو مجبور نیستم از نیتروژن شیمیایی استفاده کنم. این یک روش برد- برد است."

وی افزود:" من با یک سیستم بسیار متمرکز شروع کردم. این روش مبتنی بر مقدار زیادی کود و مواد شیمیایی است، با نتایج فنی که لزوماً عالی نبود. بنابراین از خودم سؤالات زیادی پرسیدم که چگونه می‌توانم کارها را متفاوت انجام دهم. اما چیزی که ما را مجبور می کند تا سریع تر از اینها حرکت کنیم بحران آب و هوایی ، از بین رفتن تنوع زیستی و همچنین بحران انرژی است."

تغییر روش کشاورزی یک اولویت مهم برای اروپاست، اما کاری پیچیده است.

قانون اروپا برای سیستم های غذایی پایدار باید به زودی احیای طبیعت را در مرکز همه سیاست های کشاورزی قرار دهد. 

برتراند اومون متخصص کشاورزی فرانسوی می گوید مقامات دولتی مسئولیت دارند تا فورا حرکت به سمت روش های دیگر کشاورزی را تشویق کنند.

وی ادامه داد:" نتیجه فعالیت های اقتصادی ما در 10 سال گذشته نشان می دهد آنها ضرر نمی‌کنند و سود در تولید کالاهای مشترک است. اما برای سایر مردم، چون مازاد اقتصادی در کار نیست، آنها این کار را نمی‌کنند. در هر صورت، این روش تولید قابل دوام نیست، چون باتوجه به ناکارآمدی ها و مقاومت های محیطی، ما نمی توانیم مواد فعال شیمیایی را با سرعت لازم تجدید کنیم."

برخی از فراورده های حفاظت از گیاه همیشه مؤثر نیستند و اگر تاب‌آوری و تنوع زیستی را در طبیعت ارتقا دهیم، این فرایند کمتر هم می شود. 

کریستین هویگه یک کارشناس کشاورزی فرانسوی می گوید:""شما فقط در صورت فشار بیماری به آفت کش ها نیاز دارید. بنابراین، اگر مقررات بیولوژیکی بیشتری داشته باشید، به آفت کش های کمتری نیاز خواهید داشت زیرا محافظت طبیعی بیشتری خواهید داشت."

جاری لیسکی رئیس اداره تحقیقات موسسه هواشناسی فنلاند می گوید:" اگر بتوانیم در سطح جهانی از روش کشاورزی احیاکننده‌تر استفاده کنیم، فکر می‌کنم بتوانیم میزان مواد مضر در جو را به میزان یک سوم کاهش دهیم."

اثرات مثبت احیای اکوسیستم ها را می توان در مزرعه "چارلز هروه گرویر"، کشاورز و نویسنده فرانسوی مشاهده کرد

این پیشگام فرانسوی دانشی را که در مزرعه کوچک ارگانیک خود بدست آورده و از پیچیدگی طبیعت الهام گرفته را به دیگران منتقل کرده است.

چارلز هروه گرویر می گوید:" در واقع، خدماتی وجود دارد که ما آن را خدمات اکوسیستمی می نامیم. اینها همه خدماتی هستند که طبیعت به صورت رایگان ارائه می دهد و به ما انسان ها امکان زندگی می دهد. این خدمات شامل ایجاد باروری و گرده افشانی گیاهان و همچنین خود تنظیمی در برابر بیماری ها و آفات است. بیش از ده برنامه علمی تحقیقاتی در این مزرعه انجام شده است. اولین مطالعه جامع، چهار سال به طول انجامید و نشان داد که ما به طور متوسط 55 یورو سبزیجات در هر متر مربع تولید می کنیم که به طور کامل با دست رشد می کنند. این میزان بیش از 10 برابر بیشتر از باغبانی ارگانیک در بازار و با استفاده از است. حاصلخیزی زمین هایی که به شدت باغبانی می شوند به سرعت افزایش می یابد و خبر خوب دیگر این است که نه دهم زمین را برای کاشت درخت، حفر حوض و پرورش حیوانات آزاد می کند."

با این حال، مزرعه چارلز یک استثنا باقی مانده است. بیش از نیمی از زمین های اروپا در وضعیت بدی قرار دارند. به همین دلیل است که در تابستان امسال قانون اساسی اروپا در مورد پایش خاک پیشنهاد شد.

سارا کانکانرینتا مالک مزرعه ای در فرانسه و یکی از بنیانگذاران گروه اقدام برای حفاظت از دریای بالتیک می گوید:" دریای بالتیک در حال حاضر یکی از آلوده ترین دریاها در جهان است. این بدان معنی است که مقدار زیادی نیتروژن و فسفر در دریا وجود دارد و این از کشاورزی و جنگلداری می آید." 

ایلکا هرلین کشاورز و یکی از بنیانگذاران گروه اقدام حفاظت از دریای بالتیک نیز می گوید:" اگر می خواهید از جاری شدن فسفر و نیتروژن موجود در خاک های کشاورزی به دریاها جلوگیری کنید، باید ساختار خاک مناسبی داشته باشید. چگونه ساختار خاک را می سازید؟ برای ساختن اکوسیستم باید تا آنجا که ممکن است کربن در خاک داشته باشید درست مثل چند دهه قبل. برای بازسازی اکوسیستم ها، ما همچنین واقعاً نیاز داریم که اختلالات زمین، مانند شخم زدن شدید را محدود کنیم."


توماس ماتیلا کشاورز فرانسوی می گوید:" "اگر خاک حالت خوبی نداشته باشد، مقدار زیادی خاک از دست می دهید البته خاک توام با مواد مغذی موجود در آن و این درحالی است که شما دوست دارید این مواد مغذی در محصولات مزرعه تان استفاده شود. بنابراین وقتی مواد مغذی را ازدست می دهید مجبورید دوباره میزان بیشتری از این مواد را به خاک اضافه کنید." 

خبر خوب دیگر این است که زندگی، کربن است. بنابراین هرچه کربن در زیر زمین بیشتر باشد، کربن کمتری در جو وجود دارد. این فناوری ها امکان اندازه گیری میزان کربن را در خاک فراهم می کند.